Partia Demokratike dhe Lëvizja socialiste për integrim zhvilluan sot protestën e gjashtë radhazi për të tentuar rrëzimin e qeverisë “Rama”.

Krahas raportimeve mediatike, edhe faqet e njohura të humorit kanë përcjellë zhvillimet kryesore në trajtën komike. Më poshtë po pasqyrojmë disa nga memet më pikante.