Astrologia e njohur Meri Shehu njofton se disa nga shenjat e horoskopit duhet të kenë kujdes nga kurthet. “Një pëlhurë e padukshme hidhet sipër nesh nga njerëz që duan të shfrytëzojnë gëzimin apo momentet tona optimiste”, njofton Meri. Lexoni më poshtë parashikimin për të gjitha shenjat e horoskopit.

Dashi- Sot do keni lajme qe do t’i perqafoni me gezim dhe do keni takime interesante por duhet kujdes ne rrugen qe do ju fusin. Mund te jete nje pyll ku do humbni Demi- Nje lemsh i vertete ne ceshtjet ekonomike dhe ju nuk do keni fushepamje te qarte te asaj qe do shpenzoni apo do fitoni. Kujdes Binjaket- Ne jeten personale do mundoheni te beni shume marredhenie te reja dhe jete sociale. Pikerisht do humbni kujdesin dhe mund te bini ne nje kurth

Gaforrja- Kujdes ne ceshtjet ligjore apo ne ceshtje personale ku nje takim i fshehte do ju komplikoj shume jeten dhe do ju corientoj edhe ekonomikisht Luani- Do ju prezantojne ne diten e sotme njerez te fuqishem ne dukje dhe shume joshes dhe kjo do ju pelqej per ngritjen tuaj. Cdo gje do jete e sajuar apo nje kurth Virgjeresha- Sot do ju japin nje lajm te mire ne lidhje me punen dhe do keni takime te mira ku do ju vlresojne shume ne dukje. E keqja vjen nga pas ne momentin e se vertetes do kuptoni se do humbni

Peshorja- Nje lajm i mire ne aspektin ligjor apo nje kualifikim dhe udhetim do jete ne qender te vemendjes dhe do ju jap kenaqesi. Kujdes veprimet e metejshme mund thjesht tu perdorin Akrepi- Ne ceshtjet ekonomike dhe personale do kete nje paqartesi dhe ju duhet ta kuptoni qe nje afrimitet i momentit mund te jete thjeshte nje provokim

Shigjetari- Sot do keni nje oferte te mire ne nje bashkepunim apo ju ftojne ne nje tavoline pune. Kujdes cfare ju premtohet dhe cfare premtoni Bricjapi- Dikush ne punen tuaj ka nje pengese per t’ju bere dhe kete do ta beje ne menyren me te bukur dhe me te pakapshme per ju duke ju lene gojehapur

Ujori- Mos u jepni me shume se duhet ne nje lidhje erotike apo ne nje moment qe duket me shume se i vertete. Ka mundesi qe edhe ju te perjetoni nje manipulim Peshqit- Ne ceshtjet e brendshme familjare duket sikur te gjitha po shkojne mire por ne fakt ka dicka qe do ta kuptoni qe eshte kunder jush apo ka shfrytezuar dobesite tuaja familjare.