Miriam Cani dhe Alban Skënderaj janë një prej çifteve më të dashura të shoëbizz-it. Kanë 11 vite së bashku, kanë një vajzë, por ende nuk janë martuar. Pavarësisht kësaj, dashuria e tyre lexohet sa her që i sheh.

E ftuar në emisionin “Në kurthin e Peter Pan”, Miriam Cani është pyetur nga fëmijët pikërisht në lidhje me dasmën e munguar. Këngëtarja u shpreh se edhe pse nuk është vendosur, i sigurtë është fakti që dasma do të bëhet.

“Besoj se po. Kemi 11 vite bashke dhe vazhdojmë ta themi ‘besoj se po’. “Pastaj lindëm, pastaj themi kur të rritet dhe pak Ameli. Një ditë do të ndodhi, kjo është e sigurt”, ka thënë Miriami.