Merr fund pritja për këngëtaren Miriam Cani, e cila ka sjellë në jetë fëmijën e saj të dytë, duke u bërë me djalë.

Si Miriami edhe Albani kanë publikuar një fotografi ku shihet dora dhe një pjesë e fytyrës së bebit.

Çifti i ka vendosur emrin Duam djalit, ndërkohë që e kanë zbuluar këtë me anë të një postimi emocionues.

“Mirë se erdhe në jetë Duam. Ne do të duam deri sa frymë më të mos kemi. Ashtu si e do natyra diellin e si e duan yjet qiellin. Gjithmonë më shumë se dje e më pak se nesër. Ndoshta nuk të falim dot një kurorë por ti do jesh përjetësisht Princi jonë Duam. Do bëjmë gjithçka që është në dorën tonë që ti të rritesh me shëndet, që ti të rritesh me dinjitet. Të përqafosh të mirën dhe të luftosh padrejtësitë. Të jesh tolerant, i duruar por i guximshëm dhe i vendosur kur duhet. Të dish nga ke ardhur dhe ku do të shkosh. Të jesh vetvetja dhe gjithmonë krenar për veten. Të duash e të të duan.

Është detyrim moral ndaj jush që na keni dhuruar dashuri e keni qenë pjesë e gëzimeve dhe hidhërimeve tona të ndajmë arsyen pse zgjodhëm këtë emër edhe pse mund ta imagjinoni.

Duam (përveç se një fjalë e ëmbël, e pastër dhe kuptimplotë shqipe) vjen nga emri i këngës me të cilën në kurorëzuam martesën tonë para pak muajsh, ditë e cila përkon me momentin e paharrueshëm kur zbuluam që Duam-i kishte nisur rrugën e tij për të ardhur në jetë. Ishim duke xhiruar klipin dhe duke e kënduar çdo ditë atë këngë ndaj e kemi ndjerë gjithmonë shumë edhe si këngën e tij. DU-AM-ELI, edhe inicialet e emrave tanë si prindër janë aty në mes si një shtyllë ku Duam-i dhe motra e tij Ameli mund të mbështeten gjithmonë. Mirë se vjen në familje biri jonë. Të DUAM”, shkruan çifti.

Pranverën që lamë pas çifti i këngëtarëve Alban Skënderaj dhe Miriam Cani, u martuan në një ceremoni private në Maldive, të shoqëruar vetëm nga vajza e tyre.