Moti do të jetë i vranët dhe reshje shiu me stuhi në zonën e Ultësirës perëndimore, ndërsa në zonat malore do të ketë reshje bore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mëngjes.

Temperaturat min dhe max: Zonat malore 2/8°C Zonat e ulëta 6/16°C Zonat bregdetare 10/17°C