Alketa Vejsiu, një ndër moderatoret më të pëlqyera nga publiku si dhe me një karrierë të gjatë televizive, ndiqet shumë dhe në rrjetet sociale.

Së fundmi Alketa ka postuar një foto, ku shfaqet e veshur me një fustan të verdhë dhe shapka. Mirëpo komentuesve i kanë rënë në sy gishtat e këmbëve të moderatores dhe njëra prej tyre i shkruan: “Po na hap.barkun me ato gishta te gjithe i mbulojne difektet ti i nxjerr”.

Alketa nuk ka ngurruar t’ja kthejë ndjekëses përgjigjen duke i treguar se ato janë unike siç i ka bërë natyra.

“Tani po mendoja; si t’ja bej qe te te mbyll barkun ty, se gishtat i kam ashtu sic i kam, te gjate si gjithe gjymtyret, edhe si gjuha ime e gjate qe s’duhet t’ja pertonte te gjithe atyre qe duan te marrin nje sharre e te mi presin! Gishtat e mi nuk jane dru qe priten per te berezjarr Zonje e dashur! Une s’merrem me pamjen e grave, se jane vepra te Zotit te gjitha dhe secila eshte unike ashtu sic e ka bere natyra. Por merrem me ato vidat mangut ne tru qe secila mund ti rregulloje! Kete po mund ta ndryshosh. Ndoshta prerje a gishtave te mi do sherbente sizevendesim i vidave qe ju mungojne, por dua tju them qe jane shume te dobishme aty ku jane dhe une kujdesem shume qe te jene te pastra dhe te bukura sic i sheh ne foto! Kaq per Sot Rita! Te djele te mbare”, shkroi Alketa.