Lazio sheh të ardhmen dhe Igli Tare, drejtori sportiv, duket se nuk ka të ndalur me afrimin e futbollistëve me prespektivë dhe sidomos koloninë shqiptare! Kështu, së fundmi, te bardheblutë ka ardhur në provë një futbollist shqiptar, i datëlindjes 2001, Astrit Rama, që luan me Pas Preveza, edhe pse është rritur te Olympiaos dhe te AEK Athina.

Lojtari ka kryer vizitat mjekësore dhe është gati për t’u matur me ekipin Primavera të Lazios, nën mbikqyrjen e Igli Tare, për të qenë pjesë e ekipit të Menechinit, ish-trajnerit të Tiranës, sot te ekipi i të rinjve bardhekaltër.