Alisson mund të bëhet portieri më i shtrenjtë i historisë nëse Roma vendos ta shesë.

Në Itali raportohet se kryeqytetasit kanë marrë një ofertë 70 mln euro për yllin e portës nga Liverpool.

Të Kuqtë janë duke punuar fort për një tjetër blerje të bujshme pasi ka rinisur bisedimet me Lyon për Nabil Fekir.

Për momentin klubi anglez nuk është prononcuar – por dihet që ka edhe konkurrencën e Chelsea-t, që kërkon të shesë Thibaut Courtois.

Prandaj Liverpool duhet të veprojë shpejtë dhe mesa duket bisedimet janë në rrugën e duhur.