Juventus mund të lejojë Gonzalo Higuain të largohet nga klubi, nëse ata marrin një ofertë të mirë këtë verë dhe ta zëvendësojnë atë me Mauro Icardi të Interit.

Gonzalo Higuain arriti në Torino për një shumë prej 90 milionë eurosh nga Napoli dy vjet më parë. Golat e shënuara prej tij janë relativisht pak më pak për investimin e bërë nga Juvenus. Argjentinasi tani mund të fillojë dhe është vendosur të lëvizë gjithnjë e më shumë larg Juventusit.

Chelsea po udhëheq tashmë garën për Higuain dhe Juventus besojnë se mund të marrin rreth 70 milionë euro.

Ky do të jetë një lajm i mirë për Chelsea, veçanërisht nëse ata emërojnë Maurizio Sarri si menaxherin e tyre të ri. PSG është gjithashtu i interesuar për Higuain, por Juventusi do ta lejojë atë të largohet vetëm nëse gjejnë një zëvendësim./e.e