Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta që kanë përfshirë vendin tonë janë padyshim kryefjala e diskutimeve në këto ditë. Reshje dëbore, shiu, ngrica dhe erë e fortë, kanë qenë të pranishme në çdo qytet të vendit. Por çfarë pritet të ndodhë në ditët e ardhshme? Flet meteorologjia Adiola Bami e cila tha se dita më e ftohtë e muajit do të jetë e marta, ndërsa nga e mërkura pritet të ketë një rritje të temperaturave.

Vlerat e temperaturës do të variojnë -12 gradë C në zonat malore, mesdita do ketë rritje të lehtë të temperaturave. Dita më e ftohtë do të jetë e marta, nga e mërkura do ketë rritje të temperaturave me 2-3 gradë C. vlera më e ulët do të jetë -7 gradë në Ersekë. Ndërsa e shtuna do të sjellë sërish rënie të temperaturave. Peshkopia dhe Erseka zonat më të ftohta. Report TV