Kur të gjithë mendonin se e ardhmja e Neymar ishte larg PSG-s, vetë futbollisti në një intervistë për “France Football” e ka mohuar diçka të tillë.

Braziliani shprehet se nuk ka arsye të largohet dhe se ka dy vite kontratë me parisienët.

“Përse duhet të largohem? Kam edhe dy vite kontratë me PSG, skuadra vazhdon të rritet, duhet të jemi të përqendruar te ky sezon për të fituar një numër sa më të madhe titujsh”, deklaroi Neymar , fjalë këto që pakësojnë shpresat e tifozëve të Barcelonës për të parë Neymar të mbajë sërish veshur fanellën e skuadrës së tyre.