Roza Lati është një nga moderatoret shqiptare që është përfolur shumë për ndërhyrjet e saj në paraqitjen e jashtme. Pavarsisht se ka pranuar që ka bërë buzët dhe gjoksin, Roza është shprehur se ka dëshirë të bëjë sërish një ndërhyrje.

“Unë do bëj sërish një ndërhyrje pasi nuk ndihem mirë. Do bëj hundën,”- shprehet moderatorja në një video të publikuar nga Luana Vjollca në lidhje me promon e emisionit të saj “Shiko kush luan” që do të transmetohet këtë të shtunë. Lati është një nga të ftuarat.