Astrologe Meri në parashikimin javor njofton se planeti Afërdita do ndikojë tek shenjat duke bërë që të sakrifikoni për dashurinë, në plotësimin personal të kërkoni utopinë dhe të jeni më të përqëndruar në çështjet ekonomike. Duke qenë se në parashikimin vjetor Meri e nxori Gaforren si shenjën me më pak fat, këtë javë për këtë shenjë astrologia ka një lajm të mirë. Lexoni më poshtë parashikimin për të gjitha shenjat e horoskopit.

Dashi – Dashuria dhe arti do futen ne jeten tuaj si frymezim per t’ju hequr brengat dhe mosmarrveshjet e perditeshme. Diku do dashuroheni dhe do qetesoni shpirtin tuaj

Demi – Shoqeria dhe qellimet do jene nje aspekt ku ju do keni nje rilindje dhe mundesi te njiheni me miq apo me njerez qe do ju interesojne personalisht

Binjaket – Ka ardhur momenti te ngriheni si figure dhe te beni me shume publicitet. Por kerkohet nje sakrifice nje bamiresi apo nje dhurim tuajin

Gaforrja – Me jashte vendit situatat sikur lehtesohen dhe ju e gjeni me kollaj rrugen e clirimit apo te shpetimit nga vuajtjet shpirterore dhe ekonomike

Luani – Ju pret nje periudhe me e mire shpirterore ku do ndjeni nevojen te beni te mira apo takoheni me njerez qe ju mbushin shpirterisht. Do keni nje permiresim shendeti

Virgjeresha – Do frymezoheni per te gjetur pak me shume ndjenja dhe te dilni nga llogarite ne fushen e bashkepunimeve dhe sidomos ne cif

Peshorja – Perditeshmeria behet me e bukur me romantike dhe me defryese. Do keni nje pune qe do ju jap shperblim mbas nje sakrifice

Akrepi – Ka ardhur momenti i romances dhe dashurise se madhe. Jetojeni ne kufijte e reales dhe jo utopikes pasi keni nevoje konkrete per nje partner ekzistues

Shigjetari – Do mblidhni me shume fonde per familjen dhe per ta bere me te kendshme ekzistencen tuaj ne ambjentin familjar apo aty ku jetoni. Do perjetoni romance ne kushtet e shtepise apo afer shtepise tuaj

Bricjapi – Komunikimi dhe takimet do jene me te kendshme dhe mesazhet me erotike ne drejtimin tuaj. Kjo do ju nxjerri nga tendenca e te qenit shume te ftohte ne kete periudhe

Ujori – Ceshtjet ekonomike do marrin perparesi dhe do filloni te investoni sidomos me sukses ne ceshtjet qe lidhen me te bukuren dhe femren

Peshqit – Dashuria po troket ne porten tuaj dhe kjo do jete fati juaj per momentin. Perpiquni te vini ne balance ndjenjat tuaja dhe te piketoni njeriun e duhur.