Këngëtari shumë i dashur për publikun, Stine i habiti të gjithë më 30 dhjetor duke deklaruar se është ndarë nga bashkëshortja, Graciela me të cilën ka një vajzë.

“Edhe pse fundvit, gjej lartesine shpirterore per te falenderuar cdo moment te bukur dhe te veshtire te kaluar sebashku! Kam bindjen e plote se do funksiojme me mire pa njeri tjetrin!

E kemi patur fatin dhe mundesine me mijera here per te kaluar barrierat e jetes, por ndonjehere gjerat nuk shkojne ashtu sic ne i mendojme! Keshtu qe nuk mbetet tjeter , vecse te te uroj cdo te mire te mundshme tani e tutje!”, shkruante Stine.

Pak ditë pas ndarjes, këngëtari është larguar nga Shqipëria për të nisur pushimet në Maldive nga ku ka postuar një foto ku përshëndet fansat.