Pas Strakoshes gardianit te portes se Lacios nje tjeter Shqipetar po shkelqen ne Kampionatin Italian. Behet fjale per Elhan Kastratin portierin kryesor te Pescaras i cili ka mahnitur drejtuesit e klubit Italian dhe mediat vendase.

Kastrati ka qene shume deciziv ne disa prej ndeshjeve me kryesore te Pescaras duke realizuar pritje te veshtira dhe duke mbajtur te paprekur porten e ekipit te tij i cili ndodhet ne vendin e katert ne Seria B, me premisa te medha per tu ngjitur vitin e ardhshem ne Seria A.

21 Vjecari nga Kukesi ne ndeshjen ndaj Izraelit ne transferte u thirr nga Panuci ne rradhet e Kombetares, e dhene kjo qe i jep akoma me shume shprese te ardhmes se ndritur te portes Kuq e Zi. Ne intervistat e dhena ai shprehet se edhe pse eshte kthyer ne nje protagonist te Seria B duhet te punoje akoma me shume qe te arrije ne nivele me te larta.

Kastrati ne ndeshjen kunder Veronas ishte nje nga shtyllat kryesore te ekipit duke qene teper vendimtar ne disa raste tejet te rrezikshme te ekipit kundershar dhe duke marre ovacione edhe nga tifozet e Veronas.