Krejt papritur, dy ditë më parë, Luana postoi këtë foto në Instagram, ku shfaqej e veshur me një fustan të zi dhe flokë të kuqe flakë. Reagimet e njerëzve sigurisht që ishin të ndryshme, megjithatë një pjesë e mirë e ndjekësve e mori me mend arsyen e ndryshimit të ngjyrës së flokëve

…dhe me të drejtë. Siç mund ta shihni në videon e emisionit që transmetohet sot (e shtunë, 24 nëntor) e gjitha lidhet me ditën “e flamurit më të bukur në botë”. “Kush nuk është shqiptar nuk e ndjek emisionin e së shtunës,” – shkruan ajo. Meqë ra fjala, Luana bjonde është e preferuara e shqiptarëve.