Real Madrid dëshiron të përforcojë repartin e mesfushës.

Presidenti i ‘Los Blacos’, Florentino Perez është treguar i gatshëm të bëjë një ofertë me vlerë 55 milionë euro për mesfushorin e Ajaxit, Donny van de Beek.

Sipas burimeve të “Telegraaf” operacioni pritet të finalizohet gjatë verës së vitit 2020, ndërsa talenti holandez po kërkohet nga shumë klube të mëdha të Europës, shkruan SYRI.net.

Van de Beek ka kontribuar duke shënuar 5 gola dhe katër asistime në 13 ndeshje për Ajax këtë sezon në Eredivisie.