Shërbimi sekret rus e urdhëroi Federatën Zvicerane të Futbollit që të ndalojë tifozët e saj që të hyjnë në ndeshjen Zvicër – Serbi me flamuj të Kosovës apo edhe të Shqipërisë.

Rusët kanë paralajmëruar Zvicrën se nuk do të tolerojë asnjë tifozë që do të ketë me vete flamurin e Kosovës dhe Shqipërisë.

Ndeshja mes Zvicrës dhe Serbisë zhvillohet të premten me fillim nga ora 20:00 në Kaliningrad. Kjo ndeshje do të ketë siguri mjaft të madhe, sipas mediave ruse.

Por është e sigurt se një flamur i Kosovës do të jetë në këtë stadium, pasi Xherdan Shaqiri e mban atë gjithmonë në këpucët e tij.

Zvicra ka barazuar në sfidën e parë ndaj Brazilit me rezultatin 1-1, kurse Serbia e fitoi takimin e parë ndaj Kosta Rikës me rezultatin 0-1.