Mohamed Salah do të agjërojë në ditën finale të Champions Leagu.

Këtë e ka konfirmuar gazeta egjiptiane ‘Al Masry al Youm’ ku thekson se egjiptiani nuk do ta ndërprejë agjërimin e tij edhe në ditën finale të CHL.

Siç raporton gazeta egjiptiane, Salah do të mund të bëjë iftar gjysmë ore përpara fillimit të ndeshjes.

Salah do të mundohet si sjell trofeun e Ligës së Kampionëve Liverpoolit pas 13 viteve, kjo nuk do te jetë aspak e lehte për të dhe bashkëlojtarët e tij pasi që përball kanë një skuadër si Real Madridi i Zinedine Zidane.