Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji deklaroi nga Korça se “Edi Rama po i bllokon integrimin Shqipërisë.

“Në Korçë janë grumbulluar mijëra qytetarë. Protesta qytetare është qëndresë. Ne do të jemi me qytetarët. Zgjedhje nuk mund të ketë me një palë. Zgjidhja e krizës do të vijë me një qeveri tranzitore dhe largimin e Ramës”, u shpreh Salianji.

“Nëse Rama nuk largohet deri në 30 qershor, ne do të pamundësojmë zgjedhjet dhe populli nuk lejon vendosjen e tiranive. Tiranitë përmbysen”, shtoi Salianji.