Ditën e sotme kryetarja e LSI njëherësh bashkëshortja e Presidentit Meta, teksa ka blokuar rrugën nacionale në qytetin e Durrësit, ka deklaruar se Rama duhet të ikë sepse ka bërë genocid ndaj njerzve sepse ka përdorur gaz lotsjellës.

Por për ta çuar logjikën e Kryemadhit der në fund mjafton të shtrojmë disa pyetje të thjeshta.

Nëqoftëse gazi lotsjellës (që në gjithë botën përdoret për të shpërndarë turma dhe mos krijuar incidente të mëtejshme) qenkërka genocid, po vrasja në bulevard çfarë është për Kryemadhin?

Çfarë është për Kryemadhin vrasja në bulevard e cila kshte si pikë që derdhi gotën videon e Metës që fliste për 7 perqindshin rryshfet me të ndjerin Prifti? Ishte kjo video që solli 21 janarin, që pastaj Basha si ministër i Brendshëm i Saliu si Kryeministër me plumbat e pushtetit vranë qytetarët me që ishin duar në xhepa.

Dhe njëherë pyetja që shtrohet për Monikën është: Në qoftë se gazi lotsjellës që përdoret në gjithë botën është genocid, po vrasja në bulevard nga kryetari i sotëm i opozitës dhe aleati i saj i shtrenjtë Lulzim Basha (ministër i brendshëm në 21 janar) çfarë është??? Lexo.al