Meri Shehu, astrologia e njohur shqiptare, ka bere parashikimin per te gjtha shenjat e horoskopit per muajin Gusht:

Dashi
Qellime Dashuri Pune te gjitha do pesojne ndryshime dhe kryesisht do kete edhe probleme te medha ne stabilizimin e planeve Projekete pune ne fund te muajit duhen pare seriozisht

Demi
Nje plan ne lidhje me familjen dhe karrieren do dominoj kete muaj Do ju duhet te perballeni me ceshtje shume te rendesishme dhe ndryshime pozicioni Dashuria premton ne fund te muajit

Binjaket
Nje muaj plot lajme takime dhe ndryshime te papritura Duhet te jeni te vemendshem te mbani ate qe ju intereson perndryshe ju ikin shume shanse

Gaforrja
Ceshtjet ekonomike dhe personale do jene ne qender te vemndjes Nje shpjegim per nje marredhenie te veshtiresuar do ju marre energji ne jeten personale Shume takime e biseda pune do premtojne zgjidhje

Luani
Ky eshte muaji ku ju do tregoni veten tuaj ne shume plane Pavaresisht pengesave qe mund te kishit ne disa projekete tashme do jeni prezent ne jeten personale me lidhje te reja dhe martesa Por kujdes cdo gje ka riskun e permbysjes

Virgjeresha
Do degjoni dhe do lakmoni te tjeret pasi vete do ndjeheni disi me te terhequr nga banketi i festaveve Ne gjysmen e dyte te muajit lajmet do fillojne tju qetesojne dhe te ndjeheni qe po permiresoheni

Peshorja
Per ju cdo dite do kete dicka te re dhe argetuese Por do jene te paqendrueshem ne disa raste planet dhe njohjet e reja apo lidhjet e reja Do beheni me skeptike dhe strategjike dhe te fshete mbas dt 17

Akrepi
Jeni ne rrugen per tu shquar dhe per te bere fillime te reja dhe lidhje te reja apo aventura e argetime Por nese do vini qellim te reklamoni punen tuaj do ishte mire Do keni martesa

Shigjetari
Qe sot vendosni te beni gjera ndryshe te kontaktoni me jashte dhe te njohni vende e mundesi te reja zgjerimi Karriera premton edhe ne fund te muajit

Bricjapi
Shkelqimin famen do ta ndjeni vetem tek siguria ekonomike apo tek intimiteti Do arrini ne disa kulme por edhe ne disa ulje te medha Ky nddryshim nga larte poshte do ju lodh psikologjikisht

Ujori
Shume eklipse do ndikojne ne jeten tuaj Do keni sot henen e re e deri ne fillim te gjysmes se dyte te muajit do ju duhet te beni plane dhe ndryshime e lidhje te reja Me pas do shikoni cfrre duhet te largoni nga jeta juaj te tepert

Peshqit
Vetem ju e dini sa shume keni ndermend te udhetoni te njifni njerez por edhe te shkelqeni ne lidhje me punen Nuk premtohet ndonje gje e madhe mjafton te mos beheni mbret i asgjeje por i dickaje te vlefshme