Tre pikë dhe shumë argëtim: Oli MekBërni shënoi golin vendimtar të Shefilld Junajtid-Uest Hem, fituar nga “Blades” 1-0.Një sukses i rëndësishëm për skuadrën e ngjitur këtë sezon në Premier Ligë, që aktualisht e shikon veten në vend të 6-të. 23- vjeçari po shijon një sezon si protagonist (3 gola në 19 ndeshje në kampionat) dhe i festoi tri pikët në “Bramall Lane” me një postim në “Twitter”: “Tri pikë dhe një gol. Shijojeni këtë fundjavë…”

Mesazhi i tij nuk ra në vesh të shurdhër dhe pornostarja Ele Bruk reagoi ndaj postimit të mikut të saj. “Ne e dimë që ti do ta shijosh tënden”, shkruante ajo duke flirtuar me sulmuesin e skuadrës së saj të zemrës.Reagimi i tij ishte një puthje virtuale ndaj aktores së filmave për të rritur, së cilës është kujdesur më parë t’i dërgojë edhe fanellën e tij të autografuar.

SHEFFIELD, ENGLAND – JANUARY 10: Oli McBurnie of Sheffield United celebrates with John Lundstram after scoring the opening goal during the Premier League match between Sheffield United and West Ham United at Bramall Lane on January 10, 2020 in Sheffield, United Kingdom. (Photo by Alex Livesey – Danehouse/Getty Images)