Java nisi e kthjellët dhe e ngrohtë, por duket se fundjava do të vijë me reshje!

Dita e sotme do të karakterizohet nga vranësirat kalimtare dhe vlera maksimale e temperaturave nuk do e kalojë 14 gradë.

Ndërkohë vlera më e ulët do të shkojë ditët e para të javës nën zero gradë.

Ndonëse deri të mërkurën e javës tjetër, moti paraqitet i kthjellët, temperaturat do të jenë të ulëta e do të priten reshje shiu e stuhie.

Pra përgatituni për një javë të lagësht e të ftohtë…