Neymar ka kohë që nuk duket protagonist në fushën e blertë dhe shpesh është përfolur për një largim të mundshëm nga PSG-ja. Së fundmi, braziliani ka rënë pre e një rrengu të shokëve të skuadrës së tij te skuadra franceze. Pasi ka shkuar në dhomat e zhveshjes, Ney i është drejtuar dollapit të tij dhe mbi rrobat e tij ka qenë surpriza: një gjarpër plastik.

Neymar është trembur fillimisht dhe më pas nuk kanë munguar edhe ofendimet.Kaq mjaftoi dhe vendin e morën të qeshurat e brazilianit dhe të shokëve të tij. Një moment gazmor, që Paredes e ka postuar në rrjetet sociale.