Kjo javë e parafundit e muajit gusht do të jetë e mbushur me surpriza të këndshme për shumë prej jush. Shumë persona do të kenë mundësi të njohin njeriun e zemrës, ndërsa do të ketë lëvizje të reja dhe të sigurta për shumë të tjerë. Por, as financat tuaja nuk mbeten pas, teksa mendja e shumë qytetarëve është fokusuar pikërisht te paratë, për shkak të pushimeve verore. Për të mësuar më shumë për dashurinë dhe financat tuaja, ju ftojmë të lexoni të astrologun Jorgo Pulla me parashikimin javor nga data 19 gusht deri më 25 gusht, që sjell sot “BalkanWeb”.

DASHI
Të përgjithshmet: E filloni javën tuaj me zhvendosjen e Afërditës në shenjën e virgjëreshës dhe do qëndrojë në këtë shenjë deri më datë 14/09. Do ju duhet të përpiqeni pak më shumë për të realizuar planet tuaja sidomos në lidhje me ekonominë është një periudhë perfekte në këtë aspekt. Më datë 23/08 Dielli kalon në Virgjëreshë, ju ndihmon shumë në instiktin tuaj, është mirë që të gjeni kohë për pushim dhe relaksim, më datë 24/8 kemi 3 ndikime planetare Diellin-Afërditën dhe Marsin në shenjën e Virgjëreshës që ju jep shpresë për një të ardhme të sigurt në çështjet e rëndësishme tuajat. Gjithashtu ndihmon shumë në fushën e komunikimit.

Parashikimet në dashuri: Në dashuri, ditët më të mira do të jenë në fillim të javës me Afërditën në shenjën e virgjëreshës më datë 21/8 ndez flakën dhe rrit anën shpirtërore tuajën. Kompromisi mund të mos jetë në fjalorin tuaj, por këto ditë janë të nevojshme për të ruajtur ekuilibrin. Dëgjoni ato që ka për të thënë partneri juaj dhe mos hyni në një pozitë të mbrojtjes nga egoizmi.

Parashikimet profesionale: Në punën tuaj do të ishte më mirë për të planifikuar detyrimet tuaja dhe për të përmbushur detyrat që ju janë caktuar. Ka një shqetësim brenda jush që e tregoni edhe në punën tuaj. Mos lejoni që faktorët e jashtëm të ndikojnë në ju dhe t’ju shpërqendrojnë. Me të njëjtën maturim duhet të përballeni me financat tuaja. Shpenzimet e panevojshme janë shumë dhe ju çojnë në një rrugëdalje.

DEMI
Të përgjithshmet: Me hyrjen e Afërditës ne shenjen e më datë 21/8 ju ndihmon shumë në marrje vendimesh në çështje ekonomike dhe në lidhje me disa takime të rastësishme që mund të ju japin mundësinë për diçka të re dhe të sigurt në jetën tuaj. Pra, sigurohuni që të gjeni mënyra për të forcuar veten dhe për të mbajtur qetësinë tuaj aty ku është e nevojshme. Me futjen e Diellit në shenjen e Virgjëreshës më datë 23/08 do të keni shumë mundësira në vendimet që do merrni. E vërteta është se jeni përpjekur shumë kohët e fundit dhe konfuzioni shpirtëror është i qartë.

Parashikimet në dashuri: Në dashuri, nëse arrini të bini në ujdi me të dashur/in/ën tuaj për diçka serioze për të ardhmen tuaj që fshihni brenda jush, vendosja e 3 planeteve në Virgjëreshë Dielli-Afërdita dhe Marsi ju ndihmon t’i gjeni ato me partnerin tuaj dhe të ndjeni plotësinë emocionale dhe reale, madje edhe ju që nuk jeni ende në një marrëdhënie.

Parashikimet profesionale: Shumë mirë shkon puna dhe pse pa arsye. Keni bërë mjaft punë dhe e njihni shumë mirë subjektin tuaj. Pengesat vazhdojnë të shfaqen, por nuk duket se ju intereson dhe shumë. Me besimin që keni çdo gjë shkon mirë. Përfitimet financiare që do të vijnë nga puna juaj do t’ju ndihmojnë të balanconi shpenzimet që keni gjatë kësaj periudhe.

BINJAKËT
Të përgjithshmet: Me hyrjen e Afërditës në shenjën e Virgjëreshës më datë 21/8 ju ndihmon shumë në marrje vendimesh në çështje ekonomike dhe në lidhje me disa takime të rastësishme që mund t’ju japin mundësinë për diçka të re dhe të sigurt në jetën tuaj. Jeni në qendër të interesit dhe me një përgjigje pozitive nga njerëzit përreth jush. Çfarëdo që të bëni, gëzoni pranimin dhe vlerësimin. Gabimet tuaja falen dhe lehtësisht kapërcehen me ndihmën që merrni. Shikoni këtë favor sepse nuk jeni gjithmonë aq me fat!

Parashikimet në dashuri: Java fillon ëmbël, e butë dhe disi serioze. Afërdita që qëndron tek Virgjëresha më datë 21/8 ju frymëzon që t’i afroheni bashkëshortit tuaj me ndjeshmëri. Ju mund të shkoni në takime shumë të rëndësishme këtë javë, mund t’ia arrini qëllimit tuaj.

Parashikimet profesionale: Në punë, perspektivat e reja hapen duke pritur që iniciativa juaj të përfitojë prej tyre. Përfitoni nga klima pozitive që ka mbizotëruar dhe ka hedhur terren në mënyrë që gjërat të evoluojnë në avantazhin tuaj. Situata juaj financiare me futjen e Diellit në shenjen e Virgjëreshës më datë 23/08 do të keni shumë mundësira në vendimet që do merrni. Vendosni angazhimet tuaja të hapura.

GAFORRJA
Të përgjithshmet: Një javë perfekte fillon për juve Gaforre të dashura. Çdo planet që bën lëvizjet nga shenja në shenje për juve është ndihmës në punë, në ekonomi, në dashuri. Më datë 21/8 Afërdita kalon në Virgjëreshë, është mirë të takoni njerëz të rëndësishëm për punën tuaj, është mirë të mendoni seriozisht për zgjedhjet tuaja. E kaluara mbart pozitivet ashtu edhe negativet. Ka ndryshuar çdo gjë që ju shqetësoi ose gjërat janë njësoj. Mendoni mirë dhe peshoni të dhënat tuaja!

Parashikimet në dashuri: Jeta juaj emocionale është e ndikuar nga psikologjia juaj e përgjithshme, e cila nuk duket se kalon nëpër situata aventureske. Intuita juaj intensifikon dhe ju ndihmon të kuptoni gjërat brenda marrëdhënies që nuk keni qenë në gjendje ta shihni deri më tani.

Parashikimet profesionale: Në profesion ëndrrat fillojnë dalëngadalë të bëhen realitet, pas shumë përpjekjesh dhe kohësh. Sakrificat personale duhet të shpërblehen dhe kjo nuk do të vonohet. Pak vëmendje ndaj bashkëpunimeve duhet të tregoni vetëm, sepse me hyrjen e Afërditës në shenjën e Virgjëreshës më datë 21/8 ju ndihmon shumë në marrje vendimesh në çështje ekonomike dhe në lidhje me disa takime të rastësishme që mund t’ju japin mundësinë për diçka të re dhe të sigurt në jetën tuaj.

LUANI
Të përgjithshmet: Me hyrjen e Afërditës në shenjen e Virgjëreshës më datë 21/8 ju ndihmon shumë në marrje vendimesh në çështje ekonomike dhe në lidhje me disa takime të rastësishme që mund t’ju japin mundësinë për diçka të re dhe të sigurt në jetën tuaj. Emocionet mund t’ju çorientojnë dhe t’ju bëjnë të largoheni nga realiteti. Mbani qëndrimin tuaj të matur dhe mos i ekzagjeroni gjërat. Disa konflikte duket se do të keni mundësinë të gjeni një zgjidhje njëherë e përgjithmonë nën ndihmesën e Afërditës në shenjën e Virgjëreshës, një vend që favorizon veçanërisht marrëdhëniet tuaja, veçanërisht në një nivel sentimental. Mundeni të hapeni tek gjysma tjetër dhe bisedoni me të rreth emocioneve dhe mendimeve.

Parashikimet profesionale: Në profesion, nuk do të jetë vonë, pasi planetët duket se janë shumë të favorshëm në këtë fushë. Gjërat po shkojnë mjaft mirë dhe keni bërë shumë përpjekje. Vëmendje e madhe, me financat. Është mirë që të kurseni këtë kohë, sepse nuk do të jetë e vështirë për t’u mashtruar!

VIRGJËRESHA
Të përgjithshmet: Kjo javë është mjaft optimiste dhe ju jep mundësinë të përparoni. Hapat janë të ngadalshëm dhe kjo është diçka që ju bën të ndiheni të sigurt në jetën tuaj në të ardhmen. Me hyrjen e Afërditës në shenjen tuaj më datë 21/8 ju ndihmon shumë në marrje vendimesh në çështje ekonomike dhe në lidhje me disa takime të rastësishme që mund t’ju japin mundësinë për diçka të re dhe të sigurt në jetën tuaj, dhe së shpejti do të shihni se gjërat po evoluojnë në një mënyrë që do t’ju kënaqë plotësisht. Pasuria ju favorizon shumë, prandaj mos i hidhni mundësitë që do të jenë unike.

Parashikimet në dashuri: Në dashuri do mundeni të kaloni në gjendje të shijoni momente të bukura me bashkëshortin tuaj dhe sidomos në fund të javës. Më datë 23/08 Dielli kalon në shenjen tuaj, ju ndihmon shumë në instinktin tuaj, është mirë që të gjeni kohë për pushim dhe relaksim. Më datë 24/8 kemi 3 ndikime planetare Diellin-Afërditën dhe Marsin në shenjën tuaj që ju jep shpresë për një të ardhme të sigurt në çështjet e rëndësishme tuajat.

Parashikimet profesionale: Në profesion ka mjaft shqetësime. Diçka nuk shkon mirë dhe mendoni se zhvillimet që dëshironi nuk vijnë. Përqendrohuni dhe përpiquni të gjeni rrënjën e së keqes duke koordinuar përpjekjet tuaja. Në të njëjtën kohë, rregulloni premtimet tuaja financiare, sepse stresi që ju krijon nuk ju lejon të jeni të qetë.

PESHORJA
Të përgjithshmet: Më datë 23/08 Dielli kalon në Virgjëreshë ju ndihmon shumë në instinktin tuaj, është mirë që të gjeni kohë për pushim dhe relaksim, me datë 24/8 kemi 3 ndikime planetare Diellin-Afërditën dhe Marsin në shenjën e Virgjëreshës që ju jep shpresë për një të ardhme të sigurt në çështjet e rëndësishme tuajat. Ndikimet e planeteve ju ndihmojnë shumë në punë e kudo i keni të gjitha mundësitë për të rregulluar punën dhe ekonominë. Logjika do të jetë një aleat i shkëlqyer, prandaj bëni gjithçka që mundet për të vënë rregull në mendje dhe në veprimet tuaja.

Parashikimet në dashuri: Jeta juaj sentimentale është ndikuar në mënyrë të vendosur nga sundimtari juaj, Afërdita, i cili është tek Akrepi në këtë kohë. Marrëdhënia juaj fiton forcë, ndërkohë shprehni një tendencë të superioritetit dhe vendosjes në gjysmën tjetër.

Parashikimet profesionale: Java fsheh zhvillime interesante për punën tuaj. Duket se gjërat po shkojnë më mirë se më parë dhe ju nëpërmjet përpjekjeve të përbashkëta keni rezultate pozitive. Në financat, ka mundësi për të përmirësuar nëse arrini të zbatoni ndryshimet që mendoni se duhet të bëhen.

AKREPI
Të përgjithshmet: Me hyrjen e Afërditës në shenjën e Virgjëreshës më datë 21/8 ju ndihmon shumë në marrje vendimesh në çështje ekonomike dhe në lidhje me disa takime të rastësishme që mund t’ju japin mundësinë për diçka të re dhe të sigurt në jetën tuaj. Jepini kohë vetes për të menaxhuar.

Parashikimet në dashuri: Më date 23/08 Dielli kalon në Virgjëreshë, ju ndihmon shumë në instinktin tuaj, është mirë që të gjeni kohë për pushim dhe relaksim. Më datë 24/8 kemi 3 ndikime planetare Diellin-Afërditën dhe Marsin në shenjën e Virgjëreshës që ju jep shpresë për një të ardhme të sigurt ne çështjet e rëndësishme tuajat.

Parashikimet profesionale: Në profesion duhet të jeni të qetë sa më mirë që të mundeni dhe nuk i kushtoni rendësi tani në këtë jave ndryshimet që shfaqen. Vazhdoni pa pushim programin tuaj. Jeni në kohen më të mirë në çështjet e punës dhe në takimet e rëndësishme që mund të keni ditën e mërkurë dhe të enjte.

SHIGJETARI
Të përgjithshmet: Kjo javë shënon fillimin e një periudhe interesante. Me hyrjen e Afërditës në shenjën e Virgjëreshës më date 21/8 ju ndihmon shumë në marrje vendimesh në çështje ekonomike dhe në lidhje me disa takime të rastësishme që mund t’ju japin mundësinë për diçka të re dhe të sigurt në jetën tuaj. Në të njëjtën kohë keni mbështetjen e njerëzve tuaj të dashur që arrijnë t’ju mbushin me forcë mendore, por edhe me qetësi. Mos iu nënshtroheni presioneve të jetës së përditshme dhe pengesave. Çdo gjë do të tejkalohet dhe evoluojë siç duhet.

Parashikimet në dashuri: Më datë 23/08 Dielli kalon në Virgjëreshë ju ndihmon shumë në instinktin tuaj, është mirë që të gjeni kohë për pushim dhe relaksim, më datë 24/8 kemi 3 ndikime planetare Diellin-Afërditën dhe Marsin në shenjën e Virgjëreshës që ju jep shpresë për një të ardhme të sigurt në çështjet e rëndësishme tuajën, të buzëqeshni, të hapeni dhe të argëtoheni me gjysmën tjetër.

Parashikimet profesionale: Nëse doni të kapërceni pengesat që ndodhin në punën tuaj këtë javë duhet të qëndroni të fokusuar dhe më të qet, veçanërisht afër 24/8 me të vëmendshme se do të bëni ndonjë takim dhe duhet të jeni shumë te vëmendshëm në çështjet që do të diskutohen. Sidomos në negociatat tuaja duhet të tregoni besim nëse doni të keni rezultatin ideal. Fitimet tani duket të jenë në rritje. Mund të prisni zhvillime shumë të mira në financat tuaja.

BRICJAPI
Të përgjithshmet: Kjo javë shënon fillimin e një periudhe interesante. Me hyrjen e Afërditës në shenjen e Virgjëreshës më datë 21/8 ju ndihmon shumë në marrje vendimesh në çështje ekonomike dhe në lidhje me disa takime të rastësishme që mund t’ju japin mundësinë për diçka të re dhe të sigurt në jetën tuaj, por do të arrini të gjeni mënyrën për të ruajtur qetësin tuaj dhe harmoninë. Dini si të luftoni dhe dita e sotme do të provojë aftësinë tuaj. Aleati juaj i rëndësishëm do të jetë personi në rrethin tuaj të afërt, kështu që lejojeni t’ju ndihmojë.

Parashikimet në dashuri: Në dashuri kjo javë pritet të jetë e qetë. Gjendja juaj është e mirë, por pa u karakterizuar nga periudha të shkurtra. Ju nuk keni nevojë për një ndjenjë të fortë. Ju preferoni aktivitete të qeta me gjysmën tjetër.

Parashikimet profesionale: Në profesion vazhdoni të punoni me një program dhe do përfitoni shumë. Përpjekjet tuaja do të njihen nga eprorët tuaj dhe kjo do t’ju mbushë me kënaqësi morale dhe praktike. Propozime të reja në lidhje me financat tuaja do të kenë zhvillime pozitive për ju.

UJORI
Të përgjithshmet: Nuk përjashtohet mundësia të merreni me disa çështje që kanë të bëjnë me të kaluarën por keni për tu gjetur zgjidhje me planet tuaja të shkojnë mirë, por kjo nuk do të thotë që duhet t’i lejoni vetes të ndihet i humbur, me zhvendosjen e Afërditës në shenjen e virgjëreshës dhe do qëndrojë në këtë shenjë deri më datë 14/09 do ju duhet të përpiqeni pak më shumë për të realizuar planet tuaja sidomos në lidhje me ekonominë është një periudhë perfekte në këtë aspekt. Më datë 23/08 Dielli kalon në Virgjëreshë, ju ndihmon shumë në instinktin tuaj.

Lodhja juaj këto ditë është e përkohshme, duke vënë vetes një qëllim për arritje të reja. Gabimet dhe dështimet duhet t’ju mësojnë, mos ju ndalojnë nga evolucioni. Jepini vetes kohë për të mbledhur pikat e forta dhe së shpejti do të shihni gjërat në një pamje më pozitive.

Parashikimet në dashuri: Ndjeshmërisht, do të keni mundësi të përjetoni momentet e pasionit nga e enjtja e tutje. Kjo javë shënon fillimin e një periudhe interesante. Me hyrjen e Afërditës në shenjë e me datë 21/8, ju ndihmon shumë në marrje vendimesh në çështje ekonomike dhe në lidhje me disa takime të rastësishme që mund të ju japin mundësinë për diçka të re dhe të sigurt në jetën tuaj, por do të arrini të gjeni mënyrën për të ruajtur qetësinë tuaj dhe harmoninë.

Parashikimet profesionale: Në profesion duhet të qëndroni të qetë, pasi kjo do të shmangë keqkuptimet dhe tensionet. Tregoni vetëbesimin dhe vetëkontrollin. Java ju inkurajon që të merreni më shumë me punët e bëra, sesa të merrni iniciativa. Fitimet rriten, nëse arrini të rrëmbeni mundësitë që do ju vijnë.

Peshqit:
Të përgjithshmet: Kjo javë ka të bëjë me takime të ndryshme pune dhe dashurie, bëni kujdes në të dytën, sepse aty ku jeni në qiellin e 7-të mund të zbrisni me një shpejtësi që dhe vetë nuk do ta besoni!!! Me kokëfortësi dhe dinamizëm arrini të sillni gjërat kudo që dëshironi dhe t’ju tregoni njerëzve që ju interesojnë, se çfarë jeni në gjendje të bëni. Disa sugjerime që do ju bëjnë mirë janë të mendoni mirë dhe të mos i mohoni, sepse duket se është në favorin tuaj.

Parashikimet në dashuri: Përdoreni fundin e javës për të ringjallur marrëdhënien tuaj. Pikëpamja e kësaj jave shënon fillimin e një periudhe interesante. Me hyrjen e Afërditës në shenjën e Virgjëreshës me date 21/8 ju ndihmon shumë në marrje vendimesh në çështje ekonomike dhe në lidhje me disa takime të rastësishme që mund të ju japin mundësinë për diçka të re dhe të sigurt në jetën tuaj, por do të arrini të gjeni mënyrën për të ruajtur qetësinë tuaj dhe harmoninë.

Parashikimet profesionale: Në profesion fati është në anën tuaj dhe kjo pritet t’ju ndihmojë të keni sukses. Nëse keni nevojë të ndikojë një person me idetë tuaja, është mirë ta bëni atë në fund të javës, pasi vendosja planetare ju jep bindjen që ju nevojitet. Në profesion favorizohen hapje të reja, pasi do të jeni në gjendje të përmirësoni financat tuaja.