Ashtu siç e kishin paralajmëruar, moti do bëka namin këtë javë.

Meteorologët kanë dalë me këtë njoftim së fundmi: “Oret në vijim MBETEN me kthjellime dhe vranësira, të cilat gjatë orëve të padites do të gjenerojne shira të izoluar ne zonat malore, pjesërisht zonat e ulta duke lënë në ndikimin e motit të kthjellët të gjithë vijën bregdetare. Që nga dita e nesërme dhe deri në fundjavë i gjithë territori do të paraqitet me mot të kthjellët.

Temperaturat e ajrit , sot do të arrijne deri në 27°C, NDERSA ditët vijuese sjellin rritje të ndjeshme duke bërë që termometri në fundjavë të ngjitet deri ne 35°C”.