Ditën e sotme në vendin tonë do të mbizotërojnë vranësirat, ndërsa në zonat qëndrore dhe veriore do të ketë edhe reshje lokale shiu.

Duke filluar nga pasditja, sipas “Meteoalab” në zonat e ulëta do të ketë shira me intensitet mesatar ndërsa në zonët malore do të ketë rreshje dëbore.

Nesër, të hënën java do të nisë me vranësira dhe me shira lokalë.