Qarkullimi i masave të nxehta që ka përfshirë vendin, do të vijojë dhe në ditën e sotme. Moti parashikohet me kthjellime e vranësira, të pakëta e mesatare. Era e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet, do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim, duke u shoqëruar me një valëzim të forcës 1-2.

Temperaturat parashikohen në: zonat malore 17°C deri në 33°C zonat e ulëta 20°C deri në 38°C zonat bregdetare 21°C deri në 35°C