Një tërmet i fortë është ndjerë pasditen e sotme në veri të vendit. Sipas qendrës europiane të sizmologjisë, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.2 të shkallës rihter dhe është ndjerë në orën 17:37.

Epiqendra ka qenë 18 km nga Fushë Arrëzi.