Një tërmet i fuqishëm është ndjerë në orët e pasdites në Tiranë dhe disa qytete të tjera si Durrës, Laç, Pukë, Kukës dhe zonat përreth.

Tërmeti ishte me magnitudë 5.4 ballë i shkallës rihter.

Ndëkorhë, raportohet se lëkundjet janë ndjerë edhe në Kosovë, maqedoni dhe Malin e Zi.

Nuk ka raportime për të lënduar për momentin.