Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar kryeministri Edi Rama njoftoi ndërtimin e një shëtitoreje në Sarandë.

Në një shënën në rrjete sociale Vasili shkruan se Saradra është shkatërruar nga betoni dhe nuk ka nevojë për atë shëtitore.

“Edi Rama e leshoi nëmën e re,do qe te beje lungomare edhe ne Sarande.

Hiqu tutje nga Saranda i mallkuar, nuk mjafton gjithe ai beton qe e ka shkaterruar Saranden deri tani, por edhe betonin tend ka magut.

Mjaft or ti mjaft, mos e dh…t edhe Saranden sic dhj…e Vlorën”, shkruan ai. (TemA)