Manchester United është duke planifikuar një transferim gjigant për sezonin e ri.

‘Djajtë e Kuq’ do të dërgojnë eksploruesit e tyre në finale të Ligës së Kampionëve këtë të shtunë, që do të zhvillohet në mes të Real Madridit dhe Liverpoolit.

Manchester United duan ta shikojnë nga afër lojën e Gareth Bale, në mënyrë që të vendosin për transferimin e tij në verë.

Real Madridi është i gatshëm që të ndaj rrugët me uellsianin, vetëm nëse vije oferta prej 85 milionë eurosh.