Ministrja e Shtetit dhe Marrëdhënieve me Parlamentin Elisa Spiropali, së bashku me ministrin e Diasporës Pandeli Majko, kanë vizituar një kishë në Holandë. Ka qenë vet Spiropali, e cila përmes një statusi në ‘Facebook’ ka bërë të ditur se janë lutur për solidaritetin shqiptar dhe ndërkombëtar për këto ditë të vështira për vendin.

Mes të tjerash ministrja shprehet se në Holandë shoqërohej nga miq të mirë politikanë, sipërmarrës, gazetarë, njerëz të artit dhe kulturës, ambasadorë,etj. Spiropali ndër të tjera jep lajmin se programi i rindërtimit pas dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit, do të nisë të konkretizohet shumë shpejt.

Postimi i Elisa Spiropalit:

#TiNukDoJeshKurrëVetëm ???

Hagë, Holandë ?? Në kishën @LutherseKerk ⛪ u lutëm në heshtje, por edhe folëm me krenari për shpirtin e pamposhtur shqiptar dhe solidaritetin ndërkombëtar në këto ditë të vështira.

Me miq të mirë politikanë, sipërmarrës, gazetarë, njerëz të artit dhe kulturës, ambasadorë,etj, të cilët janë #solidarizuar jo veç me dhimbjen, por edhe me #kurajon tonë për t’u #RingriturSërish?

Falë edhe ndihmesës së partnerëve tanë, #ProgramiiRindërtimit do të nisë të #konkretizohet #shumëshpejt.?

#NukDorëzohemi! #BashkëIADALIM!