Fifi dhe kompozitori i njohur Flori Mumajesi janë përfolur shumë se janë në një lidhje dashurie. Deri më tani dyshja nuk ka dhënë një konfimim apo përgënjeshtrim të lajmeve në media, edhe pse Fifi u shpreh që është e lumtur që është përfolur emri i tij. Por si qëndron e vërteta? A është Fifi aktualisht në një lidhje dashurie?

E ftuar në emisionin “3shat” Fifi u shpreh se është single, madje e nënvizoi kur tha se është “super mega fucking single”. Këngëtarja shtoi se ende nuk ka gjetur personin e duhur që ta meritojë! Megjithatë natyrshëm lind pyetja: Për kë i bën Fifi gjithë ato tekste dashurie?