Xherdan Shaqiri është futbollisti më i ri i Liverpoolit.

“Ylli” me origjinë shqiptare u largua nga Stoke City dhe nënshkroi me gjigantin britanik.

Faqja e “The Reds” ka publikuar videon e ditës së parë të Shaqirit. Nga testet mjekësore, takimi me bashkëlojtarët, trajnerin deri te prezantimi.