Memet dhe videot humoristike ku Veliaj shfaqet si Neo (Keanu Reeves) te Matrix, kanë pushtuar sot rrjetet sociale. Pas reperit të njohur Noizy, një tjetër figurë e njohur e ekranit, Ermal Mamaqi, ka postuar në Instagramin e tij me afro 1 milionë ndjekës një video ku kryebashkiaku Veliaj shfaqet si personazhi i njohur te filmi Matrix teksa ka shmangur goditjet me veze.j.j

@erionveliaj Matrix

A post shared by Ermal Mamaqi (@ermalmamaqiofficial) on