Juventusi ka kaluar në avantazh 1-0 në përballjen ndaj Romës e vlefshme për çerekfinalen e Kupës së Italisë.

Vetëm 26 minuta i mjaftuan Cristiano Ronaldos i cili depërton bukur në zonën kundërshtare dhe më pas me një gjuajtje potente mposht portierin. Shikoni golin e bukur të portugezit: