Shumë njerëz kanë parë tmerrin me sy ndërkohë që kishin dalë të bënin shopping për festat e fundvitit.

Një Audi Q7 është futur në trotuarin ku ndodhej një dyqan me rroba dhe kishte dhjetëra njerëz.

Audi po ndiqej nga disa persona me maskë dhe me shkopa bejsbolli në duar.

Makina u përplas me rrobat e dyqanit dhe me makinat e parkuara ngjitur me trotuarin.

Burrat me maskë përshkak të njerëzve përreth u larguan nga vendngjarja me vrap duke shpëtuar kështu edhe shoferi i Audit Q7.

Fatmirësisht nga aksidenti nuk pati të lënduar.