Gjoba për abuzuesit e rregullave të qarkullimit rrugor. Por pavarësisht kësaj, shoferët duket se nuk zënë mend.

Policia në Tiranë ka vijuar kontrollet edhe përgjatë natës së mbrëmshme, ku ka gjobitur disa persona për tejkalim shpejtësie.

Në një video të bërë publike nga policia, shihet se shumë shoferë ecin edhe më 160 km/h apo edhe në 164km/h.

Njoftim i Policisë:

Vijojne kontrollet me Radar ne rrugën interurbane Tirane-Durres.

Fundjave per tu argëtuar, por ju per te abuzuar me rregullat e qarkullimit rrugor duke rrezikuar jetën dhe njëkohësisht edhe rrezik per perdoruesit e rruges.

160 km/h. 164 km/h .

Policia Rrugore e Tiranes e angazhuar per te parandaluar aksidentet rrugore me qellim rritjen e parametrave te Sigurise Rrugore.

VID-20180602-WA0004

Vijojne kontrollet me Radar ne rrugen interurbane Tirane-Durres.Fundjave per tu argetuar, por ju per te abuzuar me rregullat e qarkullimit rrugor duke rrezikuar jeten dhe njekohesisht edhe rrezik per perdoruesit e rruges.160 km/h. 164 km/h .Policia Rrugore e Tiranes e angazhuar per te parandaluar aksidentet rrugore me qellim rritjen e parametrave te Sigurise Rrugore.

Gepostet von Policia e Shtetit am Samstag, 2. Juni 2018

Vijojmë me Policinë Rrugore të Tiranës me Drager për të evidentuar dhe ndëshkuar ata drejtues mjetesh që drejtojnë mjetin nën efektin e alkoolit apo në gjendje të dehur.

Drejtues mjetesh duke drejtuar mjetet ne gjendje te dehur e te tjere nen efektin e alkoolit, ku fotot e dragerave skane nevoj per koment.

Alkooli në timon vret jetën, përdor mjetet e transportit publik në rast se ke konsumuar alkool dhe je drejtues mjeti, mos drejto mjetin ne gjendje te dehur.