Siç ishte lajmeruar edhe nga meteorologët, fundjava në vend do të perfshihej nga reshje dëbore dhe erë të fortë.

Rrugët e kryeqyetit janë boshatisur menjëherë teksa shumë prej degëve janë shkëputur nga pemët.