Rey Manaj e ka nisur në mënyrën e duhur këtë vit të ri kalendarik.

Sulmuesi lushnjar shënoi për skuadrën e tij Albacete në ndeshjen ndaj Tenerifes.

Rei Manaj e nisi ndeshjen nga stoli, teksa u inkuadrua në minutën e 64’, dhe vetëm 4 minuta më vonë arriti të shënojë. Pedro dha një krosim shumë të mirë nga goditja e këndit, dhe Manaj me një gjuajtje të fortë me kokë e dërgoi topin në rrjetë.

Një gol shumë i bukur nga sulmuesi shqiptar, i cili gjithsesi nuk i vlejti shumë ekipit të tij, pasi në fund dolën të mposhtur me rezultatin 4-2.