Feyenoord fitoi me rezultatin 2-0 përballë Portos në ndeshjen e vlefshme për Europa League.

Por në minutën e 61’ skuadra portugeze kishte mundësinë e artë për të barazuar por mesfushori Otavio gaboi pas gjuajtja e tij u ndal nga traversa.

Shikoni mrekullinë dhe klasin e ‘yllit’ të Portos: