Deputeti socialist Erion Braçe ka reaguar ndaj disa titujve të portaleve pranë së djathtës ku shkruhet se ai godet studentët. Përmes një sqarimi të gjatë në Instagram, ai thotë se ka dy javë që flet për zgjidhje për studentët por ata që e sulmojnë e kanë hallin tek mbyllja e basteve. Në videon që e shoqëron lajmin duket se janë studentët ata që i këndojnë në kor Braçes thirrjen “i duam tarifat sa Erjon Braçe” dhe e kanë për gjatësinë e tij. Lexoni përgjigjen e Erjon Braçes për të gjithë ata që i masin njerëzit nga gjatësia.

“UNE E DI PERSE SULMOHEM! JAM SHUME I QARTE EDHEPER SULMUESIN, SULMUESIT!

Nje arsye e pare;
KAM DY JAVE QE FLAS PER ZGJIDHJE,MADJE NJE ZGJIDHJE QE I PERFSHIN TE GJITHE STUDENTET,RREZON MURET PER SHTRESA SOCIALE NE NEVOJE DHE INDIVIDE ME AFTESI NDRYSHE;PATJETER QE MBI BAZE EDHE TE MERITES AKADEMIKE.

Nje zgjidhje qe Edi Rama e te tjere kolege e kane cuar deri ne detaje dhe
po e komunikojne kudo!

SULMUESI DHE SULMUESIT,NUK DUAN ZGJIDHJE,DUAN PUSHTETIN NE TAVOLINE!

Domethene,per studentet, perfshi dhe rrugacet banale qe hasa une sot sic qytetaret ca dite me pare-nga takemi i dhunshem qe do pushtet, #NukeQethKushLulin!Po fare fare!

Nderkohe,nje arsye e dyte qe mua nuk ma falin kurre-e di kete,eshte mbyllja e salloneve te basteve,kazinove etj;Nuk ma falin nga ky takemi i medemek studenteve te llotove,deri tek zeshumet ne media-bastexhinj e kumarxhinj se pari, miq te bastexhinjve e kumarxhinjve se dyti,miq te atyre qe merrnin para nga pronaret e salloneve te basteve e kazinove, polikaj keta te fundit, se treti.Po ua servir me foto!

I identifikoni lehte.Madje e kane lehtesuar totalisht kete,jane ndare si me thike mes Goditjes, Tentimit per Goditje, Tensionit dhe ikjes sime te qete dhe vetem ne pedonale!I kane titujt sipas inatit te tyre personal dhe politikanit e politikajve rentiere te basteve, ndaj qendrimeve te mia!Lexoini vete dhe shihni dhe videot e tyre, nese gjeni kund GODITJE,kthehuni ketu dhe deshmojeni;

Edhe pse,me thene te drejten degjova fyerje e sharje rrugesh, banale, i durova dhe,nuk e kam fjalen per kete punen e gjatesise se per te e kam dhene pergjigjen-merrni subvencion sa Edi Rama dhe se keni patur kurre;
Madje perpiquni dhe gjeni metrin qe mat zemren, se gjatesine e matni gabim.

vo: nje gje ndajeni tani, i kam goditur apo jo? Duhet pergjigje, jo skedine, as rulete, as e kuqe e zeze, madje as cante me leke.

Aaaaa po,e di qe ju kam prere nje burim te rendesishem, por mos harroni 1 janarin!”, shkruan Erjon Braçe në Instagram.