hqipëria po luan në “Loro Boriçi” takimin e katërt në Grupin 1 të Ligës C, përballë Skocisë.

Pas tre takimeve kuqezinjtë kanë grumbulluar 3 pikë. Të besuarit e Christian Panuccit do të tentojnë fitoren me më shumë se 4 gola për të shpresuar te kualifikimi në raundin tjetër. Nga ana tjetër Skocisë i shërben vetëm fitorja për të kaluar në raundin e ardhshëm, teksa tenton dhe ngjitjen në Ligën B.

“Live” te gjithë rastet dhe momentet pikante të ndeshjes

14’Sulm i shpejtë i skocezëve, Fraser zhbllokon rezultatin

11′ Krosim i Memushaj, Uzuni tenton me koke, por topi i tij përfundon ngjitur me shtyllën