Granit Xhaka, futbollisti kosovar është në rrezik ta humb Kupën e Botës.

Sot gjatë stërvitjeve në Llugano të Zvicrës, Xhaka ka pësuar një lëndim në gjurin e këmbës së majtë.

Sipas “Blick”, Xhaka është dërguar në spital për ta mësuar shkallën e lëndimit.Thuhet se kosovari mund ta humbas Kupën e Botës që nis nga muaji qershor.Kujtojmë që Zvicra është në grup me shtete si; Brazili, Serbia dhe Kosta Rika.