Brussel, Belgia 20160605. Landskamp fotball Belgia - Norge, King Baudouin Stadium i Brussel. Valon Berisha under pivatlandskampen mellom Norge og Belgia søndag. Belgia vant kampen 3-2 Foto: Cornelius Poppe / NTB scanpix

Pasi të dyja klubet kanë gjetur gjuhën e përbashkët, Valon Berisha ka kaluar nga FC Salzburg te Sampdoria.

Kosto e transferimit do të jetë 8 milionë euro dhe gjithçka ka lindur nga dëshira e futbollistit për të shkuar në Genoa, pasi javën e kaluar vizitoi ambientet e klubit.

Nesër, Berisha do të kryejë vizitat mjekësore dhe do të firmosë kontratën për skuadrën italiane. Pikërisht në ditët e prezantimit të tij, Sampdoria mund të marrë një tjetër Berisha, Etritin, portieri i kombëtares kuqezi.

Valon Berisha ka luajtur 20 ndeshje me kombëtaren e Norvegjisë, por që nga viti 2016 është pjesë e kombëtares së Kosovës. Vëllai i 25-vjeçarit Veton Berisha, luan me Rapid Wien.