Trajneri i Francës, Didier Deschamps ka publikuar listën e lojtarëve për dy sfidat e fundit kualifikuese ndaj Moldavisë më 14 nëntor dhe 3 ditë më pas do të udhëtojë drejt Tiranës për t’u përballur me Shqipërinë.

Në listë pa dyshim bie në sy mungesa e mesfushorit Paul Pogba dhe e portierit Hugo Lloris të dëmtuar, ndërsa Mbappe është gati për këtë sfidë, pasi në të parën nuk ia doli të ishte në fushë.

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Francës do të luhet më 17 nëntor.