Sarri u largua nga ‘Stamford Bridge’ për t’iu bashkuar skuadrës kampione të Serie A, pas marrëveshjes që Juventus të paguajë 7 milionë funte.

Italiani do ta zëvendësoj Allegrin i cili kishte fituar pesë tituj radhazi në Serie A, por dështoi në Champions League.

Pas marrëveshjes së arritur, ‘SunSport’ ka analizuar se si mund të duket formacioni i ardhshëm i Juventus, nën urdhrat e Sarrit, duke përfshirë edhe disa transferime të mungshme.

Mediat britanike reaportojnë që Sarri pritet të sjellë në Torino 5 blerje të mëdha: Icardin, Hysajn, Jorginho, Emerson Palmieri dhe Pogban.