Një makinë ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në një pikë karburanti në aksin rrugor Papër-Peqin.

Burimet paraprake bëjnë me dije se për fat të mirë nuk ka pasur të lënduar nga aksidenti.

Banorët e zonës bëjnë me dije se aksidentet në këtë aks janë të shpeshta. Në dy muajt e  fundit janë regjistruar dy aksidente në aksin Papër-Peqin.

Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po heton për zbardhjen e shkaqeve të aksidentetit. /G.Gj/Lexo.al/